مهدی علوی - دبیر گروه اندیشه و سرویراستار

1)      چهره زمین در حال مسخ شدن است. آلاینده‌های هوا، آب، خاک و ... همه جا هجوم نابودگر آدمی برای حذف بُن مایه‌های حیات! تاج ِ تاراج طبیعت بر فرقِ انسانِ ماشینیزم به زشتی نشسته است. تماشای زوال ِ زیست به دست فرانکشتاینِ عصر جدید غم‌انگیزست. این بار داروین را سر و ته بخوانید تا تکامل را در اعقاب بیابید!

2)      میلیاردها میلیارد هزینۀ تبلیغات برای مصرف محصولات و نتیجۀ مصرف: تولید انبوه زباله ← تلویزیون! ماهواره، روزنامه‌ها، صفحات بزرگ تبلیغی در شهرها ... پرسش اینجاست: مسئول ویرانی کیست؟ کدام بودجه صرف فرهنگ‌سازی در حفاظت از محیط زندگی ما شده است؟ کدام نهاد یا مرجع یا رسانه خطر را به مردم گوشزد کرده است؟ شهرداری‌ها در کجای این فاجعه قرار دارند؟ سازمان محیط زیست؟ تلویزیون ِ ملّی چطور؟ مراجع محترم کدام فتوا یا تذکر یا سخنرانی را در اهمیت قضیه به مردم نشان داده‌اند؟ مجلس قانونگذاری در کجای این شعر بی‌قافیه قرار دارد؟ چرا در مدارس ما هیچ آموزش و حساسیتی را برنیانگیخته‌اند؟ شوراهای شهر و روستا چگونه‌اند؟

3)      با احترام به جماعت ایرانی : لطفاً به حرمت حیات احترام بگذارید! بدانیم که طبیعت مایملک مطلقۀ ما نیست. ضمانت نسل‌های آدمی‌ست بر کرۀ خاک. بدانیم و بدانیم که این همه پلاستیک و نایلون و زباله جذب خاک نمی‌شود! شهرهای خراسان امروز در وضعیت بحرانی کم‌آبی، تخریب زمین و گسترش بیابان‌‌ها، آلودگی محیط، انقراض بعضی گونه‌های حیوانات و ... قرار دارد. خود را فرزندان طبیعت بدانیم نه تهدیدی برای مُثله کردن آن. زیبائی و سلامت محیط زیست حق همه ماست، برای بهتر زندگی کردن و لذت بردن از چشم‌نوازی‌های آن.

مطالب - پر بازدید

ارتباط با ما

آفتاب صبح نیشابور می خواند تو را ...

صاحب امتیاز : سید مهدی علوی

مدير مسئول : يحيي قدمگاهي

سردبیر : حسن خواجويي

تلفکس : 42223407(051)

آدرس : خراسان رضوی، نیشابور، میدان باغات، بین خاتم النبیین 2 و 4 پلاک 202

کدپستی :9613665937

چاپخانه : پارسیان - نیشابور 42235572(051)

شماره ما در تلگرام : 09338891215

پیامک : 30002502223407

آپارات : http://www.aparat.com/neyshabur_khabar

تلگرام : http://Telegram.me/Aftabeneyshabur

اینستاگرام : http://Instagram.com/aftabeneyshabur

Template Design:Dima Group