چند سالی است که بنیاد شهید و امور ایثارگران، تیپ 21 زرهی امام رضا(ع)، ناحیه مقاومت بسیج با همکاری سایر نهادهای ذی ربط اقدام به برگزاری یادواره شهدا می‌نمایند. این اقدام ارزشمند معنوی نه تنها نسل جدید را با رشادت‌ها و جانفشانی‌های شهیدان و ایثارگری های این والامقامان آشنا می‌سازد بلکه نور امید را در دل خانواده‌های شهدا و اهالی روستا روشن نموده است. اما نکته ای جالب توجه در برگزاری یکی از یادواره های شهدا حذف نام یکی از ایثارگران از تابلو ورودی روستا بود که با اعتراض خانواده وی همراه شده است.

فردی که در سال های دفاع مقدس با جانفشانی در عملیات های مختلف حضور داشته و حضور در جبهه های نبرد حق علیه باطل موجب شیمیایی شدن وی می شود و با این رنج رسیده از دوران مقدس زندگی خود را بدرود گفت.

اما در نهایت تعجب نام وی که از زمان فوت ایشان در تابلو ورودی روستای انجیدن حک شده بود با برگزاری یادواره شهدا حذف و حتی در یادواره یادی هم از وی نشد.

حال سوال این است که تاکنون نام وی اشتباها بر روی تابلو نصب شده یا معیار سنجش شهید، شهادت و ایثارگری در طول سه سال اخیر تغییر یافته است.

مگر جز این است هنگامی  که نام شهید را بر جانفشانی های آتش نشانان حادثه قطار نیشابور ننهادند مردم خود به صورت خودجوش این دلاورمردان را شهید خطاب کردند و نام شهید را آنان نهادند و در تمامی یادواره ها نیز از آنان به عنوان شهید یاد میکنند و در تابلوی این روستا نیز نام یکی از اهالی که آتش نشان و جان خود را در این حادثه از دست داد نام شهید را نهادند که جز حق نیست. امضاء محفوظ

مطالب - پر بازدید

ارتباط با ما

آفتاب صبح نیشابور می خواند تو را ...

صاحب امتیاز : سید مهدی علوی

مدير مسئول : يحيي قدمگاهي

سردبیر : حسن خواجويي

تلفکس : 42223407(051)

آدرس : خراسان رضوی، نیشابور، میدان باغات، بین خاتم النبیین 2 و 4 پلاک 202

کدپستی :9613665937

چاپخانه : پارسیان - نیشابور 42235572(051)

شماره ما در تلگرام : 09338891215

پیامک : 30002502223407

آپارات : http://www.aparat.com/neyshabur_khabar

تلگرام : http://Telegram.me/Aftabeneyshabur

اینستاگرام : http://Instagram.com/aftabeneyshabur

Template Design:Dima Group