عبدالمجید عزّتخواه - نویسنده

باغرود، تابستان امسال نیز به سنّت هر ساله میزبان جشنواره‌های ملّی دختران و پسران دانش‌آموز ایران است.

1- اردوگاه باغرود شهر نیشابور یکی از 4 اردوگاه ملی کشور به قلم می‌آید. این اردوگاه با عرصه هزار و 151 هکتاری، تمامی امکانات برپایی جشنواره‌ها و رویدادهای فستیوالی را در خود دارد. تالار همایش‌ها، سینما، نمازخانه، مهمانسرا، اقامتگاه‌های‌ تابستانی، زمین چمن، استخر شنا، دریاچه قایقرانی، کارگاه‌های مهارتی، کتابخانه، رصدخانه، درمانگاه، فروشگاه، تالار پذیرایی، سد بزرگ خاکی، دریاچه پرورش ماهی، باند پرواز هواپیماهای گلایدر، مزارع زعفران، زنبورداری، باغ‌های رنگارنگ میوه، دهکده‌ای متنوع و زیبا از گل و درخت و گیاه تنها گوشه‌ای از ظرفیت کم‌نظیر این اردوگاه کشوری است.

2- اکنون دو سال از تحویل اراضی جنوبی اردوگاه که طی سه دهه در اختیار نیروی زمینی سپاه پاسداران بود و بنا به دستور رهبر جمهوری اسلامی در قبال تهاتر برخی املاک دولت با این نیروی نظامی به وزارت آموزش و پرورش بازگشت، می‌گذرد. وزارت مذکور تاکنون هیچ گونه طرح عملی را برای بهره‌برداری از این اراضی وسیع به‌عنوان ظرفیت گردشگری ملی و بین‌المللی دست‌کم برای خانواده بزرگ فرهنگیان به فرجام نرسانده است. طرح راه‌اندازی فرودگاه پروازهای سبک گلایدر این اردوگاه هم چند سال به درازا انجامیده است.

3- نیشابور با توجه به قرارگیری در دالان پررفت‌و‌آمد گردشگری مذهبی و تفریحی مشهد و نیز وجود جاذبه‌های متنوع گردشگری در خود، این پتانسیل را دارد که از شکل‌گیری پارک بزرگ گردشگری شرق کشور در اردوگاه باغرود با رویکرد شهر جشنواره‌ها و فستیوال‌ها بهره‌مند شود. جایی برای جستجوی «طفلی به‌نام شادی (که) دیریست گم شده‌ست(شفیعی کدکنی).» چنین شهرک جشنواره‌ای می‌تواند نه‌تنها اقبال گردشگران درون سرزمین بلکه گردشگرانی از سرتاسر جهان را به فیروزه‌ای‌ترین شهر خاورمیانه جلب کند.

 

مطالب - پر بازدید

ارتباط با ما

آفتاب صبح نیشابور می خواند تو را ...

صاحب امتیاز : سید مهدی علوی

مدير مسئول : يحيي قدمگاهي

سردبیر : حسن خواجويي

تلفکس : 42223407(051)

آدرس : خراسان رضوی، نیشابور، میدان باغات، بین خاتم النبیین 2 و 4 پلاک 202

کدپستی :9613665937

چاپخانه : پارسیان - نیشابور 42235572(051)

شماره ما در تلگرام : 09338891215

پیامک : 30002502223407

آپارات : http://www.aparat.com/neyshabur_khabar

تلگرام : http://Telegram.me/Aftabeneyshabur

اینستاگرام : http://Instagram.com/aftabeneyshabur

Template Design:Dima Group