بایرام اسدی/ رئیس بیمارستان 22 بهمن از خدمت رسانی به 257 هزار بیمار طی فصل بهار امسال در این بیمارستان خبر داد.

دکتر سید مهدی پاکدامن گفت: در سه ماهه اول امسال در درمانگاه‌های تخصصی بیمارستان 22 بهمن قریب 32 هزار نفر از خدمات تخصصی بهره‌مند شده‌اند و درمانگاه سرپایی اورژانس بیمارستان پذیرای 37 هزار بیمار سرپایی نیز بوده است.

مهدی سلیمان/ مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر نیشابور از افزایش 30 درصدی آتش‌سوزی‌ها و حوادث در 4 ماه اول امسال نسبت به سال گذشته خبر داد.

سید مهدی حسینی گفت: امسال 670 مورد آتش‌سوزی و حادثه منجر به عملیات نجات به سامانه 125 آتش نشانی نیشابور اعلام شده که نسبت به سال قبل 185 مورد افزایش داشته است.

وی اذعان کرد: مهمترین عامل آن هم، گرمای هوا بوده که موجب شده است آتش‌سوزی علف‌های هرز افزایش یابد و حمله مارها به شهر و مناطق مسکونی نیز تشدید شود.

سیدباقر میرعلمدار/ «علی رضا نوروزی» پدیده کوهنوردی ایران  و هیمالیانورد نیشابوری پس از صعود به  قله  هشت هزار و 51 متری برودپیک توانست قله هشت هزار و 35 متری گاشربروم2 را نیز بدون استفاده از اکسیژن صعودکند.

نوروزی رکورددار صعود یک‌ساله قلل ۷۰۰۰ متری کمونیزم، کورژنفکسایا، لنین و خانتانگری است و پروژه صعود سرعتی آلپی ۳ قله برودپیک، گاشربروم ۱ و ۲ را در سال ۲۰۱۷ آغاز نمود و تاکنون موفق به صعود ۲ قله  برودپیک و گاشربروم ۲ شده است. او پس از ریکاوری و استراحت جهت صعود قله گاشربرم ۱ اقدام و تلاش خواهد کرد.

عبدالمجید عزّتخواه - نویسنده

باغرود، تابستان امسال نیز به سنّت هر ساله میزبان جشنواره‌های ملّی دختران و پسران دانش‌آموز ایران است.

1- اردوگاه باغرود شهر نیشابور یکی از 4 اردوگاه ملی کشور به قلم می‌آید. این اردوگاه با عرصه هزار و 151 هکتاری، تمامی امکانات برپایی جشنواره‌ها و رویدادهای فستیوالی را در خود دارد. تالار همایش‌ها، سینما، نمازخانه، مهمانسرا، اقامتگاه‌های‌ تابستانی، زمین چمن، استخر شنا، دریاچه قایقرانی، کارگاه‌های مهارتی، کتابخانه، رصدخانه، درمانگاه، فروشگاه، تالار پذیرایی، سد بزرگ خاکی، دریاچه پرورش ماهی، باند پرواز هواپیماهای گلایدر، مزارع زعفران، زنبورداری، باغ‌های رنگارنگ میوه، دهکده‌ای متنوع و زیبا از گل و درخت و گیاه تنها گوشه‌ای از ظرفیت کم‌نظیر این اردوگاه کشوری است.

مناسب‌ نبودن مراکز عمومی نیشابور برای زیست 10 هزار نفر معلول

سمانه راسخی‌نیا - دبیر گروه خبر

«هیچ کدام از اماکن مذهبی، گردشگری و ساختمان‌های عمومی نظیر پزشکان و داروخانه‌ها برای رفت‌و‌آمد معلولان در نیشابور مناسب‌سازی نشده‌اند.»

رئیس اداره بهزیستی نیشابور با اعلام این واقعیت در گفت‌وگو با آفتاب صبح نیشابور و برخی رسانه‌های دیگر درباره وضعیت شهر نیشابور برای زیست آرام و کم‌دغدغه شهروندانش و تلاش‌ها در مسیر بهتر زیستن مردم این شهر خبر داد. علی‌ صدر، دانش‌آموختة ارشد روان‌شناسی و مدرّس دانشگاه پیام نور می‌گوید: «مددکاران بهزیستی می‌توانند به‌صورت استاندارد به 150 مددجو خدمت ارائه کنند اما عملا گاه برخی از 58 مددکار اداره موظف می‌شوند که هر یک به 800 مددجو خدمت بدهند که این رقم در نیشابور بیش از سطح قابل قبول است.»

توماس اردبرینک

آفتاب صبح نیشابور گزارشی را که سه‌شنبه گذشته در روزنامه معتبر آمریکایی «نیویورک‌تایمز» انتشار یافته است ترجمه و در اختیار خوانندگان خود قرار می‌دهد. نویسنده طی آن به ارزیابی روند سرمایه‌گذاری چین در کشور ایران و از جمله توجه ویژه آنان و دیگر سرمایه‌گذاران خارجی به شهرهای نیشابور و کاشان پرداخته است. اعتبار و نفوذ روزنامه نیویورک‌تایمز در آمریکا به حدی است که از آن به عنوان «منبع ملی» یاد می‌شود. منبع ملی به روزنامه‌هایی گفته می‌شود که در کتاب‌ها و نوشتارها، از بایگانی آن‌ها به عنوان مدرک و یادکرد منابع تاریخی یاد می‌شود. این مقاله با عنوان «با وجود موانع جهانی‌سازی برای چین؛ ایران نقطه پرگار جهان» به چاپ رسید. آن‌ها خبرنگاری را به تهران، نیشابور و کاشان فرستاده‌اند تا سودای بلندپروازانة چین را در احیای جاده ابریشم با مشارکت ایران بررسی کند. طرحی که آینده اقتصادی جهان را به‌زیان جهانی‌سازی و به نفع قدرت‌های نوبنیاد اقتصادی و سیاسی تغییر می‌دهد.

مطالب - پر بازدید

ارتباط با ما

آفتاب صبح نیشابور می خواند تو را ...

صاحب امتیاز : سید مهدی علوی

مدير مسئول : يحيي قدمگاهي

سردبیر : حسن خواجويي

تلفکس : 42223407(051)

آدرس : خراسان رضوی، نیشابور، میدان باغات، بین خاتم النبیین 2 و 4 پلاک 202

کدپستی :9613665937

چاپخانه : پارسیان - نیشابور 42235572(051)

شماره ما در تلگرام : 09338891215

پیامک : 30002502223407

آپارات : http://www.aparat.com/neyshabur_khabar

تلگرام : http://Telegram.me/Aftabeneyshabur

اینستاگرام : http://Instagram.com/aftabeneyshabur

Template Design:Dima Group