حمید گرمابی نماینده مجلس موفق شد طی دیداری حضوری با رئیس کل بانک مرکزی قول مساعد وی مبنی بر پرداخت روزانه 5/1 میلیارد تومان از سپرده‌های شهروندان نیشابوری را به آن‌ها گرفت. هاجر چنارانی هم در گفت‌وگو با مسئول مؤسسه موفق شد دستور واریز 20 میلیارد تومان را جهت پرداخت به شهروندان این شهر دریافت کند.

به‌گزارش آفتاب صبح نیشابور، نماینده نیشابور و فیروزه در مجلس طی دیدار با ولی‌الله سیف از او درباره نگه‌داشت 10 درصد سپرده‌های شهروندان نزد شعب کاسپین پرسید که سیف جواب داد: این درصد بر مبنای موجودی حال حاضر موسسه‌ فرشتگان مقرّر شده و محدودیّت ناشی از آن مرتفع خواهد شد.

سیف همچنین در پاسخ به نگرانی دیگر شهروندان این شهر در خصوص عدم پرداخت تمام طلب خود از سوی سپرده‌گذاران در صورت دریافت بخشی از آن گفت: این واریزی علی‌الحساب است و هیچ تفاوتی بین افرادی که اکنون، اصل پول خود را دریافت می‌کنند، نسبت به افرادی که این کار را به تعویق می‌اندازند وجود ندارد و هر تصمیمی در مورد واریزهاي بعدي گرفته شود، شامل حال همه‌ی سپرده‌گذاران خواهد شد.

طرح موضوع ارزش املاک سهام‌داران و میزان وام‌هایی که باید بازپرداخت شود، که رئیس بانک مرکزی برآورد تقریبی مجموع اين دو مورد  را ۳ هزار و پانصد میلیارد تومان به بالا دانست و اظهار داشت که قطعاً به تدریج و در طیّ زمان، مبلغ مزبور، نقد شده و به حساب سپرده‌گذاران واریز خواهد  شد.

مدیر عامل موسسه کاسپین در تماس هاجر چنارانی با او نیز گفت: بیست میلیارد تومان برای نیشابور به تاریخ سوم مردادماه واریز کرده‌ایم و نیشابور تنها شهری است که این مبلغ را به حساب شعبه آن واریز می‌کنیم.

گفتنی‌ست مقرّر شده تا ميزان پرداختی‌ها پس از کسر سود، از شهريور ٩٤ و تا سقف ٩٠ درصد از اصل سپرده در حساب هر فرد واریز شود.

غلامحسین مظفری عضو هیات مدیره بانک تجارت نیز جزئیات تازه‌ای از علل بحران کنونی موسسات اعتباری اعلام کرد: وقتی ما به یک تعاونی مجوز ایجاد صندوق الحسنه برای اعضایش می‌دهیم و بعد این صندوق تبدیل به مجموعه‌ای با 500 شعبه در کشور می شود که نه استرانژی مشخص و روشنی دارد، نه برنامه بلندمدت و نه اصلا نظامات پولی بانکی را می داند طبیعی است که وسوسه می‌شود تا با هر درصدی سود، پول بیشتری جذب کرده و با توجه تورم موجود در کشور آن را در ملک سرمایه‌گذاری کنند.

مطالب - پر بازدید

ارتباط با ما

آفتاب صبح نیشابور می خواند تو را ...

صاحب امتیاز : سید مهدی علوی

مدير مسئول : يحيي قدمگاهي

سردبیر : حسن خواجويي

تلفکس : 42223407(051)

آدرس : خراسان رضوی، نیشابور، میدان باغات، بین خاتم النبیین 2 و 4 پلاک 202

کدپستی :9613665937

چاپخانه : پارسیان - نیشابور 42235572(051)

شماره ما در تلگرام : 09338891215

پیامک : 30002502223407

آپارات : http://www.aparat.com/neyshabur_khabar

تلگرام : http://Telegram.me/Aftabeneyshabur

اینستاگرام : http://Instagram.com/aftabeneyshabur

Template Design:Dima Group