«آفتاب صبح نیشابور» می‌کوشد در مقام رسانه‌ای که از تمامی ابزارهای حرفه‌ای اطلاع رسانی سود می‌جوید، «توسعه نیشابور و خراسان» را وجهه همت خود کرده و در این مسیر با تکیه بر اینکه می‌خواهد خردگرا، توسعه‌گرا، مستقل، متعهد به اخلاق حرفه‌ای، معتقد به اصل گفت‌وگوی عمومی و پایبند به دفاع از اصل آزادی مطبوعات، ارتقای رفاه و تکریم کرامت انسانی شهروندان این جامعه باشد، فعّالیت‌های مطبوعاتی خویش را برنامه‌ریزی و اجرا ‌کند. تمامی اعضای شورای راهبردی، تحریریه و باشگاه خبرنگاران افتخاری این رسانه متعهّدند که اصول اخلاقی زیر را در مسیر کسب، تنظیم و انتشار اخبار و دیگر تولیدات رسانه‌ای خود مراعات کنند:

یک- صحّت و دقّت هميشه برايشان مقدّس است. انتشار هیچ خبری پیش از آنکه تحقیق کافی در رابطه با منبع خبر و اطلاعات ابرازی در خبر صورت نگیرد تأیید نمی‌شود. این اصل شامل احترام به حق پاسخ طرف‌های ذکر نام شده در خبر و تلاش قابل رصد (نامه نگاری یا تماس ضبط شده) برای دریافت دیدگاه‌های آن‌ها در زمینه خبر تولیدی یا دریافتی نیز هست. اقدام به ضبط صدا، تصویر یا مکالمات و مراجعات هر فردی در این رسانه بدون اجازه قبلی طرف فاقد ارزش استنادی است.

دو- هميشه به دبیر خود نشان می‌دهند در خبري كه نوشته‌اند منافعي را دنبال نمي‌كنند.

‏سه- هميشه به موجب قانون دسترسی آزاد به اطلاعات، از منابع خود در مقابل مقامات و سایرین حفاظت می‌کنند.

‏چهار- هميشه از آوردن نظرات خود يا «سرمقاله‌اي» كردن اخبارشان پرهیز می‌کنند.

پنج- هميشه با صداي بلند اشتباه خود را اعلام و تصحيح می‌کنند. در صورت رعایت اصول حرفه‌ای و بروز هرگونه سهو و خطای غیرعامدانه می‌بایست به‌صورت رسمی اقدام به انتشار عذرخواهی از طرف صدمه‌دیده کرده و تلاش عینی برای جبران آن انجام دهند.

‏شش- ‏هميشه به دنبال تعادل و رهايي از غرض‌ورزي هستند. دیدگاه و سلیقه و خصومت‌های فردی نویسنده/خبرنگار در تعارض با اصل بی‌طرفی نسبی در انتشار خبر قرار نمی‌گیرد.

هفت- ‏هیچ منفعتی بالاتر از افزایش آگاهی‌های عمومی برای ایشان درخور احترام صمیمانه و رضایتمندانه نیست. بنابراین هر نویسنده/خبرنگار این رسانه با احترام به اصل استقلال رسانه خویش یک ماه پیش از ثبت نام در هر انتخابات عمومی ادواری (شورای شهر، مجلسین و همسطح یا بالاتر از این موارد) استعفای خویش را تقدیم نشریه می‌کند. رسانه در غیر این صورت ضمن اعلام پایان همکاری نامبرده متعهّد است که نه به نفع وی و نه به نفع دیگر نامزدها از تریبون خود استفاده نکند.

هشت- هيچ‌وقت دروغ نمی‌نویسند يا خبر كس ديگري را به‌نام خود جعل نمی‌کنند و یا خبر/اثر خود را که پیشتر یک‌بار نشر یافته دوباره بازنشر نمی‌کنند.

‏نه- هيچ‌گاه عكسي را خارج از استاندارها و عرف (عکسی که به خاطر كيفيت‌اش ویرایش مي‌شود) ویرایش یا در آن ‏دست‌كاري نمی‌کنند و‏ ‏هيچ‌گاه براي دريافت یا عدم انتشار خبر به كسي پول نمی‌دهند و یا به این مقاصد از کسی هم هدیه دریافت نمی‌کنند.

این منشور توسط همه دست‌اندرکاران آن مورد تأیید و تصویب قرار می‌گیرد و برای همه آنها الزام‌آور است.

مطالب - پر بازدید

ارتباط با ما

آفتاب صبح نیشابور می خواند تو را ...

صاحب امتیاز : سید مهدی علوی

مدير مسئول : يحيي قدمگاهي

سردبیر : حسن خواجويي

تلفکس : 42223407(051)

آدرس : خراسان رضوی، نیشابور، میدان باغات، بین خاتم النبیین 2 و 4 پلاک 202

کدپستی :9613665937

چاپخانه : پارسیان - نیشابور 42235572(051)

شماره ما در تلگرام : 09338891215

پیامک : 30002502223407

آپارات : http://www.aparat.com/neyshabur_khabar

تلگرام : http://Telegram.me/Aftabeneyshabur

اینستاگرام : http://Instagram.com/aftabeneyshabur

Template Design:Dima Group